Dokážeme víc pro účastníky

Vítejte na stránkách s informacemi pro účastníky programu Dokážeme víc!

Co najdete právě zde? Všechny důležité informace, týkající se realizace vašeho projektu:

  • Formuláře pro závěrečnou zprávu a informace o jejích náležitostech;
  • Propagační, finanční i fundraisingové manuály ke stažení;
  • Informace o tom, jak založit dárcovské kampaně na Darujme.cz;
  • Informace o možnostech vzdělávání, setkávání či odborných konzultací.

Kdybyste v průběhu realizace svých projektů cokoliv potřebovali, tak nám napište na info@dokazemvic.cz.

Program Dokážeme víc realizuje Česká spořitelna ve spolupráci s Nadací VIA. Partnerská Nadace VIA je ostatně autorem většiny manuálů a návodů, které vám nabízíme. V oblasti fundraisingu spolupracujeme také s naší Nadací České spořitelny - více se dozvíte v části o dárcovském portálu Darujme.cz.

Závěrečná zpráva a co byste o ní měli vědět od začátku

Po skončení projektu budete předkládat závěrečnou zprávu – textovou část a finanční vyúčtování. Finanční vyúčtování je dobré dělat průběžně a účtenky skenovat, aby nevybledly. Další doporučení najdete ve finančním manuálu, v sekci Vše o propagaci a fundraisingu.

 

Podívejte se na podobu závěrečných formulářů předem, abyste měli představu, co všechno budeme na konci potřebovat vědět.

Tipy, co sledovat

V závěrečné zprávě od vás budeme potřebovat vědět konkrétní čísla, kterým říkáme měřitelné ukazatele. Jde například o to, kolik lidí dorazilo na akce nebo kolik se aktivně zapojilo do příprav. Jsou pro nás důležité proto, abychom měli představu, jaký dopad má vaše činnost a tím pádem i naše podpora. Podívejte se do závěrečné zprávy, co je potřeba sledovat.

Počty je dobré sledovat a zapisovat průběžně, ať to máte na konci po ruce. Čísla nejde někdy určit přesně, toho jsme si vědomi, ale budeme rádi za co nejpřesnější odhad.

Nezapomeňte fotit

Na konci projektu nám prosím dodejte fotografii před a po projektu. (V případě, že tvoříte něco konkrétního např. altán, tak by bylo skvělé fotit ze stejného úhlu a pohledu. Pokud jsou výsledky vašich aktivit nehmatatelné, tak zadání pojměte jakkoliv kreativně.) K závěrečné zprávě přiložte 5–15 kvalitních fotografií vztahujících se k vašemu projektu (z pořádaných akcí, z brigád či setkání). Může se také stát, že se na vás s žádostí o fotografie obrátíme i v průběhu projektu (uveřejňujeme průběžné informace o programu Dokážeme víc).

Vše o propagaci a fundraisingu

Při tvorbě plakátů, pozvánek či jiné propagaci svého projektu nezapomeňte používat informaci: Podpořeno z grantového programu České spořitelny "Dokážeme víc", ve spolupráci s Nadací Via. A použít loga obou organizací.  

Nejste-li si jistí, jak na to, napište nám na info@dokazemvic.cz
 

Oslovte veřejnost, pomůžeme vám

Dejte o svém projektu vědět co nejširšímu okruhu lidí. Hodí-li se to, zapojte i širokou veřejnost pomocí médií. Tipy a triky, jak na to, najdete v manuálech:

Vaše akce

Dejte nám vědět s předstihem o akcích, které plánujete, na info@dokazemvic.cz. Rádi vám je pomůžeme sdílet, zejména prostřednictvím komunikačních kanálů České spořitelny. Pozvánky na akce nezapomeňte zapsat do společného harmonogramu, najdete tam akce projektů z programu Dokážeme víc i sesterského Místa, kde žijeme. Inspiraci či dotazy na své kolegy grantisty můžete také sdílet ve facebookové skupině.

Pokračujte ve fundraisingu

V programu Dokážeme víc vám nabízíme možnost založit si dárcovskou výzvu na portále Darujme.cz. Je to cesta, jak vlastními silami získat další finanční prostředky na svůj projekt. Neregistrujte se  na Darujme.cz sami! V programu Dokážeme víc vám založíme výzvu pod Nadací České spořitelny, díky tomu nemusíte platit registrační poplatek a dokládat výroční zprávu, navíc máte možnost zdvojnásobení výtěžku.

Naše Nadace České spořitelny je připravena zdvojnásobit dárcovské výzvy z každého ročníku Dokážeme víc v celkové výši až 500 tis. Kč, a to až 30 projektům.

Podrobnosti a další tipy, jak si říct o finanční podporu, najdete v manuálu.

Seznamte se s finančním manuálem

Doporučujeme si přečíst finanční manuál. Najdete zde informace, které se vám mohou hodit při závěrečném vyúčtování. V případě, že zde nenajdete odpovědi, které hledáte, kontaktujte nás e-mailem info@dokazemvic.cz, či svoji účetní. Některé dotazy vyžadují radu profesionála :-).

Využijte naše konzultace, semináře a nezapomeňte na síťování

Vzdělávání

Jako grantisté a absolventi programu Dokážeme víc máte možnost se zdarma zúčastnit vzdělávacích seminářů. Podrobnosti nejen o seminářích, ale také tiyp na další materiály, najdete na www.nadacevia.cz/vzdelavani.  

Semináře KRAJINA JE TAKY SOUSED a JAK NA SOUSEDSKÉ PROJEKTY je možné zrealizovat i přímo u vás. Pokud se chopíte role organizátora a najdete u vás alespoň 15 zájemců, přijedeme za vámi. V případě zájmu se nám ozvěte na e-mail: vzdelavaní@nadacevia.cz

 

 

Síťovací setkání a site-visites

Během realizace svého projektu i po jeho skončení máte možnost potkat se s dalšími podpořenými, ať už v programu Dokážeme víc, nebo v sesterském programu Místo, kde žijeme.

V průběhu roku také plánujeme návštěvy projektů, abychom měli možnost se s vámi seznámit a zároveň vám mohli poradit v případech, když něco nefunguje tak, jak má.

Kdy se koná setkání

Přihlásit se na setkání
 

Konzultace

V průběhu realizace projektu můžete zažádat až o 5 hodin odborných konzultací zdarma na vámi vybrané téma (např. sociální sítě, fundraising, facilitace či odborná pomoc sadaře). V případě, že máte zájem,napište nám na info@dokazemvic.cz a domluvíme se na dalším postupu. Buď najdeme konzultanta v našich řadách (Nadace VIA, Česká spořitelna), nebo odborníka společně nalezneme přímo u vás v regionu. Využít hodiny můžete například i na online kurzy řezu stromů či výsadby ovocných stromů.

Zajímá vás naše pravidelná dávka inspirací? 

Další tipy a vzdělávací materiály

Jak na udržitelné sousedské aktivity

Tato stručná příručka vám může sloužit jako průvodce ve chvíli, kdy pořádáte sousedské akce a zároveň byste byli rádi šetrní k přírodě.

Jak na pergoly a altány?

Na co myslet předtím, než se pustíte do drobných staveb, jako jsou pergoly nebo altány? Pustťe si krátké video (14 min.) architektky Markéty Sprinzlové.

Naše krajina

Pro všechny, které zajímá, co můžou udělat pro přírodu, či jaké projekty jsou vhodné pro její ochranu a rozvoj, máme tip pro aktivní lidi, spolky, starosty a zastupitele: seznamte se s publikací Naše krajina. Dozvíte se nejen to, v jakém stavu naše krajina je, ale získáte i konkrétní rady, jak můžete ve svých obcích a komunitách přispět ke zlepšení volné krajiny i zastavěného území.

Jak na tůňky - v krátkém videu se dozvíte, jak vybudovat tůňky, jakou mají funkci v krajině, a to včetně odkazů na užitečné manuály. Uvidíte i hezké záběry z dronu a skutečné realizace.

Jak správně zasadit strom - dejte si krátkou videolekci ke zdánlivě jednoduché aktivitě, kterou není radno podcenit! 

A v návazné lekci se zaměřte, jak sázet stromy společně se sousedy!

Tipy pro komunitní zahrady

Velký přehled pro komunitní zahrady s odkazy na zajímavé články, inspirativní videa a další relevantní zdroje od Kokozy.

 

Nenašli jste odpovědi na své otázky? 

Neváhejte se nás na cokoli k programu Dokážeme víc zeptat.
Budeme rádi, pokud se s námi podělíte o své postřehy i nápady. 

Podporujeme #dokazemevic
#JsmeSporka #DobrySoused #silnější

© Česká spořitelna, a.s. Všechna práva vyhrazena. 

Podmínky užívání | Ochrana osobních údajů | Jak využíváme cookies | Webmaster