Změňte místo, kde žijete.
Získejte grant až 100 000 Kč

Sousedské příběhy

Ponořte se do příběhů našich kolegů, partnerských neziskových organizací nebo podnikatelů. Odhalte, jak oni pečují o veřejný prostor a jsou dobrými sousedy. Zjistěte, s kým si vzájemně pomáhají, o koho se zajímají. Nechte se inspirovat. 

Podcasty

Promyky, zvířata, jejichž schopnost bránit své potomky před hady a vůle jít stále dál, inspirovaly ústecké patriotky natolik, že po nich pojmenovaly své neformální uskupení. Michaela Valášková, Lucie Melničáková a Olga Jarolímková proměňují Ústí nad Labem v ideální místo k životu. První uštknutí mají dávno za sebou, dnes jsou odolnými matadorkami komunitního života. V ústecké Klíši zvelebily nejen dětská hřiště, uspořádaly mnohé akce, ale probudily v sousedech ochotu zajímat se o místo, kde žijí. O své zkušenosti se podělí i s vámi. Přejeme vám inspirativní poslech. 

Informace o projektu, který podpořila naše partnerská Nadace VIA, najdete na Facebooku

Když potřebujete vypnout, vydejte se do Únětic. Tomáš Kočiš a další aktivní lidé ze Spolku pro obnovu únětické kultury zde během společných brigád vybudovali odpočinkovou louku OSTROFF. Na louce vzniklo také koupací jezírko, u kterého by rádi postavili přírodní komunitní saunu. Tímto počinem chtějí k saunování a otužování přitáhnout co nejvíce dalších sousedů a také je motivovat ke společnému setkávání v tomto unikátním přírodním parku a na dalších akcích, které spolek celoročně v obci pořádá. O své zkušenosti se podělí i s vámi. Přejeme vám inspirativní poslech.

Nenašli jste odpovědi na své otázky? 

Neváhejte se nás na cokoli k programu Dokážeme víc zeptat.
Budeme rádi, pokud se s námi podělíte o své postřehy i nápady. 

Podporujeme #dokazemevic
#JsmeSporka #DobrySoused

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. 

Podmínky užívání | Ochrana osobních údajů | Jak využíváme cookies | Webmaster